چگونه به هدف اول زندگیتان در ۱۰۰ روز برسید؟

تعرفه تبلیغات در سایت

شما ممکن است جان لی دوماس را به عنوان میزبان فعال کارآفرینان با یک پادکست روزانه با میلیونها دانلود بشناسید. اکنون دوماس پروژه جدیدی را آغاز کرده است.
بعد از مصاحبه با هزار و دویست کارآفرین متوجه یه نکته مهم متداول در آنها شد: توانایی تنظیم و انجام اهداف .
در اینجا دوماس پنج نکته کلیدی برای تنظیم و انجام هدف شماره یک را در صد روز آورده است:

۱- هدف های هوشمندانه تنظیم کنید.
دوماس می گوید بزرگترین مشکلی که او در هدف گذاری می بیند این است که نمی دانند چگونه هدف هایی هوشمندانه در نظر بگیرند. او می گوید هر هدفی که شما در نظر می گیرید باید این شرایط را داشته باشد: مشخص، قابل سنجش، قابل دست یابی، متناسب و دارای محدوده زمانی برای اجرا.

۲- یک برنامه روزانه فعالیت داشته باشید.
اگر شما برنامه ای برای انجام یک هدف بزرگ در صد روز داشته باشید ، شما احتیاج دارید تا نقاطی را در مسیرتان برجسته نمایید ، نقاطی که دوماس به آنها هدف های سریع ده روزه در داخل هدف اصلی می گوید. این اهداف کوچک ، همراه با وظایف مربوط به آنها شما را برای تعریف گام های مناسب در مسی کمک خواهند کرد و سیر پیشرفت پایدار را در راه هدف شماره یک ایجاد می کنند.

۳-تامل روی چگونگی انجام کار
تامل مهم است زیرا بدون نگاه به عقب و به تجربیات و نتایج متفاوت، شما هرگز فرصت یادگرفتن از آن ها را به خود نمی دهید. با نگاه به روزتان و به هدف های سریع ده روزه و با نگاه هاس سه ماهه شما توانایی دو برابر کردن کارایی و اصلاح عملکردتان را دارید. این بررسی ها به شما کمک می کنند تا با سرعت جهت انجام اهدافتان گام بردارید.

۴-یک شریک قابل اتکا پیدا کنید.
برای بیشینه کردن شانس موفقیتتان دوماس پیشنهاد کرد که یک یا چند شریک قابل اتکا پیدا کنید.هر هفته و هر ماه کارهایتان را چک کنید تا مطمئن شوید هنوز در مسیر هستید و تمام مواردی که می توانند مانع پیشرفتتان شوند را به دقت بررسی کنید. داشتن یک فرد دیگری که بتوانید گزارش حرکت خود را به سمت هدف به او بدهید نیز بسیار می تواند مفید باشد.

۵- متمرکز بمانید.
اگرچه ممکن است هدف های زیادی در زمینه های مختلف زندگی داشته باشید نظیر حرفه تان ، تجارت،خانواده و بدن متناسب ولی به یاد داشته باشید به آسانی ممکن است در” سندروم شی نورانی” گیر بیفتید. دوماس پیشنهاد می کند که تنها یک هدف داشته باشید و مصرانه روی آن بمانید تا کامل شود. این هدفی است که شما تلاش های روزانه تان و فکر و عملتان را به آن اختصاص می دهید.آن باید عمده ی توجه و تمرکز شما را داشته باشد. این راهی عالی برای رسیدن موفق به چیزی است که می خواهید.
از این پله های ترقی به طور مستمر و مداوم برای تنظیم و دست یابی به اهدافتان استفاده کنیدتا به رویاهایتان که مستحق رسیدن به آنها هستید دست یابید.

اکنون زمان اقدام است.چه هدفی را میخواهید در تنها صد روز به انجام برسانید و جشن بگیرید؟
قبل از اینکه به هدفتان برسیدباید آن را به دقت در نظر بگیرید . در تنظیم هدف هایتان استاد شوید.
Jenna Atkinson January 5, 2016

...
نویسنده : علی بحرانی بازدید : 6 تاريخ : جمعه 5 مرداد 1397 ساعت: 18:31