مخزن استیل

تعرفه تبلیغات در سایت

عموما برای طراحی و ساخت مخزن استیل استنلس  مهمترین فاکتور تعیین حجم مخزن می باشد و شکل مخزن بسته به نوع کاربری آن می تواند قطر و ارتفاع و نوع کف مخزن ( تخت ، مقعر ، مخروطی) مشخص گردد .

مخزن های استیل معمولا در زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که یا بحث خوردگی و یا بهداشت و یا هر دو مورد به صورت همزمان مد نظر باشد هر چند که دو مورد را در سطح میکروسکوپی رخ می دهند و این وقایع کاملا مشهود نیستند . مخزن استیل دوجداره

استیل ۳۱۶ از نوع آستنیت می باشد و استیل نگیر یا غیر مغناطیسی می باشد . همچنین قابلیت عملیات حرارتی را همانند استیل ۳۰۴ ندارد و همچنین حاوی حداکثر 0.08 درصد کربن می باشد و مقدار نیکل موجود در این آلیاژ اندکی نسبت به استیل ۳۰۴ افزایش پیدا می کند ولی تفاوت عمده استیل ۳۰۴ و استیل ۳۱۶ در این است که در استیل ۳۱۶ مقداری مولیبدن که حداکثر ۳ درصد از جرم را تشکیل می دهد وجود دارد .

مولیبدن ماده ای است که پایداری مخزن را در برابر خوردگی افزایش می دهد و این باعث می شود که آلیاژ نیکل و کرم بتوانند در برابر بیشتر مواد شیمیایی و حلال ها مقاومت نمایند .

با استفاده از خاصیت مولیبدن استیل ۳۱۶ می تواند در برابر آب های شور حاوی کلسیم و سدیم و حلال های هیدروکلریت ، اسید فسفریک ، اسید سولفوریک و ….. به خوبی مقاومت نماید .

مخازن استیل یا استنلس دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل خوردگی ، زدگی و ساییدگی می باشند و مقاومت برشی بالایی دارند. مخازن استیل با جنس مرغوب خود شامل مخازنی همچون مخزن تحت فشار استیل، مخزن ذخیره استیل، سیلوی استیل، مخزن دارویی استنلس استیل، مخازن دوجداره و یا مخزن استیل سه جداره  و … است.

ساخت مخازن استیل عموما از لحاظ معماری و طراحی به چند بخش اصلی و اساسی تقسیم بندی می شود.مخازن استیل کروی ، مکعبی ، استوانه ای ، مخازن استیل مخروطی و یا ترکیبی از تمامی اشکال هندسی ذکر شده از انواع شکل های مختلف مخازن استیل می باشد. به جهت اینکه از مخزن های استیل در مقابل اتش سوزی و یا انتقال حرارت به هر نحوی ، جلوگیری شود از مخازن استیل دو جداره و یا مخزن های استیل سه جداره استفاده می شود. همچنین اینگونه از مخازن اگر در محلی باشند که به ناچار در معرض حرارت باشند نیز می توان از مخازن استیل دو و سه جداره استفاده نمود . مخزن استیل نگهداری شیر

همچنین این مخازن کاربری های مختلفی همچون استفاده در ذخیره مواد غذایی ، دارویی، مواد صنعتی و موادی مانند سوخت و مشتقات آن مورد استفاده قرار می گیرد.تمامی این گزینه ها طراحی منحصر به فرد و خاص خود را می طلبد که باید لحاظ شود.در صورت اعمال فشار بر روی این مخازن به آن ها مخزن استیل تحت فشار اطلاق می شود.مخزن استیل تحت فشار

این نوع از مخازن چه از نظر طراحی و چه از نظر جایگاه نصب ، دقیقا بر طبق نظر کارفرما صورت خواهد گرفت به طوری که تمامی نیاز های مشتریان را برطرف سازد.

...
نویسنده : علی بحرانی بازدید : 13 تاريخ : جمعه 4 خرداد 1397 ساعت: 4:19